Beru to jako mé selhání, že jsem si dopředu nezjistila více informací o přirozeném porodu.

Mí rodiče jsou doktoři, takže mi domluvili na porod údajně nejlepší porodní doktorku…

Není se tedy čemu divit, že porod byl hodně „doktorský“. A beru to jako mé selhání, že jsem si dopředu nezjistila více informací o přirozeném porodu.

Paní doktorka mi udělala bez mého vědomí a svolení Hamiltonův hmat jen 3 dny po termínu. Během porodu mě pak vyšetřovala vnitřně a přitom mi praskla porodní vak, opět aniž by se mě dopředu na něco ptala.

Měla jsem to štěstí, že byl volný pokoj s vanou (jeden jediný, který tam mají), takže jsem většinu porodu prožila ve vaně, kde mi bylo dobře. Často mě ale nutili lézt ven, aby mi změřili ozvy a na výslednou část porodu jsem byla nucena být na lůžku v sedo-leže, tedy v té nejhorší pozici na tlačení.

Byla jsem velmi vyčerpaná, takže mi aplikovali vysoké dávky oxytocinu. Při porodu jsem se hodně natrhla, sešívání bylo velmi bolestivé. Cukala jsem se a synek se nedokázal sám přisát. Tak mi ho na prso narazili, což mi způsobilo velké bolesti a potíže s kojením.

I když jsme měli v porodním plánu, aby s vážením a měřením počkali po bondingu, tak to přání zdravotníci ignorovali. Pak mi chtěli synka odnést na novorozenecké oddělení, naštěstí manžel byl tak duchapřítomný a neoblomný, že šel s nimi. Je to pro něj velký životní zážitek, že tam mohl mít svůj bonding se synkem, který mu klidně spal v náručí, zatímco všechna ostatní osamělá miminka okolo brečela.

Na novorozeneckém oddělení mi synka špatně zvážili (váha se něčeho dotýkala) a pak mě manipulativně donutili k příkrmům.

Kvůli všem těmto negativním zkušenostem jsem se rozhodla pro druhý porod v domácím prostředí, s velmi zodpovědnou porodní asistentkou, která vždy chodí v tandemu s kolegyní. Porod druhého synka proběhl přesně podle mých snů doma do vany a je to pro mě nejlepší a nejsilnější životní okamžik, velmi to posilnilo mou sebedůvěru a mé ženství. Takový nádherný zážitek bych přála každé ženě.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů