Cítila jsem se ponížená, znásilněná…

Středočeský kraj, 2017

Již při těhotenských kontrolách jsem se setkala se zastrašováním a manipulací. Nepodstoupila jsem OGTT test, bylo mi proto řečeno, že jsem nezodpovědná, dítě mi může zemřít při porodu apod. Druhé zastrašování přišlo ve 40. týdnu, kdy mne nutili ve 41+3 do indukce. Opět pokud nepodstoupím, dítě mi zemře a že mne nepřijmou k porodu.

Porod se spustil ve 41+1 ráno. K večeru jsme s pravidelnými kontrakcemi přijeli do porodnice, kde mne hospitalizovali a můj porod označili pouze za poslíčky a mne za hysterku, která špatně snáší bolest. Ihned mi nutili léky na tlumení bolesti, ty jsem odmítla. Nikdo mě neinformoval o jejich rizicích, byť jsem o to žádala. Chodili každou hodinu a v noci mi už vyhrožovali, že pokud si je hned nevezmu, že už mi nic nedají, až budu chtít. Byla jsem sama, bez partnera.

Kontrakce se zastavily, měla jsem obrovský strach. V poledne mě pustili domů. Doma se mi porod opět začal pomalu rozjíždět. Další den ráno jsme přijeli opět do porodnice.

Opět mi tvrdili, že nerodím. Necítila jsem se tam dobře. Hlavička dítěte špatně naléhala, měla jsem velké bolesti. Personál ale nic neporadil, jen mě neustále tlačili do poloh při monitoru, které mi byly velmi nepříjemné a od bolesti neulevily.

Pomohla mi soukromá PA a dula, kdy jsem dělala speciální cviky a masáže a dcera se díky nim dostala do správného postavení.

Několikrát jsem žádala o vanu. Vyhověli až večer, ale partnera v tu dobu vyhodili z oddělení. Zůstala jsem tam sama. Ve vaně mi praskl jeden z plodových vaků. V tu chvíli jsem musela z vany vylézt a už se nemohla vrátit.

Přišel doktor a bez mého svolení a za výslovného nesouhlasu mi protrhl zbývající plodové vaky. Cítila jsem se ponížená, znásilněná. Prosila jsem o pomoc asistentky i druhého lékaře. Nikdo se mne nezastal. Lékař se mi vysmíval do očí. Můj porodní plán vyhodil do koše.

Poté mi oznámil, že půjdu na akutního císaře. Pravděpodobně špatně naměřili monitor. Byla jsem v obrovském stresu a strachu.

Na porodním sále mi oznámil, že teda to se mnou zkusí vaginálně. Vnutili mi kanylu, kterou jsem nechtěla. Lékař na mě řval, že si musím lehnout na záda. To jsem odmítla.

Jakmile jsem cítila hlavičku, intuitivně jsem si vlezla na všechny čtyři a tělo samo tlačilo. Cítila jsem, jak dcera rotuje, na to jsem upozornila. PA i dula viděly hlavičku a řekly mi to. Doktor si ihned stoupl za mě a prý hlavičku nevidí a dceru chtěl vytáhnout. V tu chvíli jsem se bránila a praštila ho přes ruce. Odhodil rukavice se slovy, ať si to odrodíme sami. Zbytek porodu proběhl hladce a bez problému. Odmítla jsem další vyšetření od tohoto lékaře.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů