S křikem… „Ležte! Chcete zabít svoje dítě?!“ mě donutili ležet.

Praha, 2016

Rodila jsem v prosinci 2016. Chyba. Strašně jsem si přála rodit přirozeně. Měla jsem perfektně udělaný porodní plán, který jsem probírala na mou žádost s doktorem v porodnici. Na kontrole mi odtekla voda a nechtěli mě už pustit domu. Vše bylo v pořádku. To bylo 9 ráno.

Kontrakce sílily a otevřela jsem se na 7 cm. To se kontrakce trošku zmírnily. A při kontrole prý jsou špatné ozvy miminka. Podotýkám, že mi celé těhotenství bylo zle na zádech. Nutili mě pořád být na zádech a znova měřili. Prosila jsem, jelikož mi bylo špatně a zvracela jsem, že prosím, že se potřebuju zvednout. S křikem… „Ležte! Chcete zabít svoje dítě?!“ mě donutili ležet. Přišel doktor a řekl císař… odvezli mě a proběhl císař se spinální anestezií v 21 h, poté mi odebrali miminko, že se potřebuje ohřát a přes mé jasné protesty vyhodili manžela a že mi dají plnou narkózu na šití.

Řekla jsem, že nechci, a to je poslední, co si pamatuji. Uspali mě i když jsem nechtěla. Probudila jsem se s nohama od sebe každá sestra mi držela nohu a mačkaly mi břicho. Krev až ke kotníkům. Odvezli mě na JIP a víc se se mnou nebavili. Prosila jsem, že chci miminko, na to řekli, že je to nezajímá a až v 6 ráno a tečka.

Mužovi, i když to bylo napsáno v porodním plánu, že si přejeme bonding (pokud bude sekce, tak s manželem), tak nic. Poté jsem měla únik mozkomíšního moku, bylo mi několikrát řečeno, že si vymýšlím a mám zablokovaný krk, nechali mě týrat bolesti další dny. Miminku přes můj nesouhlas bez mé přítomnosti dělali odběr z patičky, dali mu umělou výživu, i když jsem to nechtěla. Poté mě jen donutili podepsat dodatečně souhlas. Na kontrole jsem doktorovi říkala, že nebyl dodržen porodní plán a nebyl umožněn bonding. Doktor se mi vysmál, že to jsou výmysly teď žen a že se to přeceňuje.

Komentáře
  1. Vetchý napsal:

    Pokud někdo po protipravnim jednání chce pí vás dodatečně souhlas a nutí vám ho podepsat pod nátlakem, tak ho nepodepisujte a zavolejte ihned pomoc přítele, manžela či policii, nikdo vás v nemocnici nemůže nutit podepsat souhlas s čím nesouhlasíte, nikdo vás nesmí držet v nemocnici proti vaší vůli, můžete odejít ihned a kdykoliv i bez podpisu, tohle není věznice, nikdo na vás nesmí sahat, roztahovat vám nohy, svlekat vás a nutit proti vaší vůli, vše je v Ústavním zákoně, nikdo vás nemůže prohlížet proti vaší vůli a zvláště pokud je to osoba opačného pohlaví, to stejné se týká i násilí na gynekologických prohlídkách, říkáme a dost !@

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů