Doufám, že se tohle brzy všude změní a že se to už žádným ženám dít nebude.

Porodní asistentka byla mladá, bohužel mi jako prvorodičce s ničím nepomohla. Neukázala žádnou úlevovou polohu, musela jsem jen ležet na zádech. Porodní asistentka chodila pouze dělat vnitřní vyšetření a kontrolovat ozvy. Pak přišla s tím, že mi praskne vodu, aby to šlo rychleji. Následovala kapačka s oxytocinem. Pamatuji si, že během vypuzovací fáze mi tlačila na břicho. Doktorka se ani nepředstavila, udělala nástřih bez souhlasu, jen pronesla „teď vás nastřihnu“ a bylo.

Syna mi položily na prsa na pár minut, pak přestřihly nedotepaný pupečník (byl fialový) a ani neproběhl bonding. Syna zvážily, změřily a vrátily mi ho zabaleného v zavinovačce. Pak, když nás převážely na pokoj šestinedělí, mi syna bez souhlasu odnesly a ani neřekly kam. Když jsem se ptala, kde mám syna, odpověď byla, že mu dělají vyšetření. Bylo to pro mě strašné.

O chování sester na šestinedělí mluvit nebudu, protože to bylo také šílené. Doufám, že se tohle brzy všude změní a že se to už žádným ženám dít nebude. O to víc mě to mrzí, protože jsem si porodnici vybrala kvůli tomu, že je to Baby Friendly Hospital, a toto označení s sebou nese určitý standard, který by se měl dodržovat.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů