Při porodu jsem měla pocit, že mám vše pod kontrolou…

Jihomoravský kraj, 2021

Do porodnice jsem k porodu přišla s mírnými bolestmi, které jsem pokládala za poslíčky. Byl mi natočen monitor a po vyšetření jsem s 5-6 cm byla umístěna na sál, k porodu mi byla přidělena pouze porodní asistentka. Dostala jsem kapačku s antibiotiky pro pozitivní stěr na streptokoka, u které mi byl umožněn volny pohyb, což pro mě bylo velice důležité, protože mi nejlépe dělal pohyb ve stoje s podřepy.

Ačkoliv to byl již můj třetí porod, byl první, kdy jsem měla pocit, že mám vše pod kontrolou já, a nikdo mě nenutí prodýchavat kontrakci, když mě nutí bolest tlačit, naopak spíše jsem byla dotazovaná a povzbuzovaná, zda už cítím, že chci tlačit nebo ne. Krom antibiotik mi nebyly podány žádné jiné léky. Těsně před druhou dobou porodní jsem změnila pozici ze stoje na všechny čtyři, kde mi sama praskla voda, a poté už se miminko narodilo. Po čas porodu mě porodní asistentka vnitřně vůbec nevyšetřovala, poslech srdíčka pouze Dopplerem v pozici ve stoje nebo na čtyřech. Nikdo mě nenutil ležet na zádech. Poranění pouze jeden kosmetický steh, mohla jsem ihned sedět bez bolesti.

Předchozí dva porody ve stejné nemocnici, ale rodila jsem vleže a šití bylo pokaždé velké – první porod nástřih, druhý porod natržení v místě nástřihu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů