Můj druhý porod lze nazvat jako uzdravující.

M. K., Jihomoravský kraj, rok 2021

Můj druhý porod lze nazvat uzdravujícím. Řekla jsem, že nechci znovu rodit v porodnici, kde jsem rodila poprvé, pro svůj porod jsem si proto vybrala jinou, která měla dobré recenze k přirozeným porodům. Jenže u mého okolí, přítele, jsem nedostala k tomuto podporu. Termín jsem měla v únoru, přítel odmítl jet s rozjetým porodem 80 km do porodnice. Nakonec jsme se dohodli, že pokud se porod nerozběhne sám a budu zase “přenášet”, můžu se nechat hospitalizovat, kde mi slíbili, že mě nikdo nebude tlačit do vyvolávání. Tak jsem mimi přemlouvala, ať se nikam nehrne. Původní porodnice pro mě pořád byla poslední možnost, byla jsem rozhodnuta jet tam jedine už “s hlavičkou mezi nohama”. Naštěstí se mimi opět nikam nehrnulo. 

Na kontroly jsem chodila od 38. týdne do bližší porodnice, abych nejezdila takovou dálku a když došlo k 41+1, tak na kontrole najeli na svou ohranou písničku, nástup na vyvolávání a bububu. Slušně jsem je poslala tam, kde slunce nesvítí a odjela do mnou vybrané porodnice, kde mě přijali bez zastrašování, ubytovali, vyšetřil mě primář a můžu prý čekat, jak dlouho budu chtít, budou mě hlídat a starat se o mě. Vyvolání nabízeli, nenutili. Nakonec jsem zůstala 5 dní a nocí, potom jsem kývla na vyvolání, ale jen proto, že primář, ke kterému jsem pojala za pobyt důvěru mi řekl, ze malá už je hodně nízko a mohlo by pomoct jen malé postrčení.  

A měl pravdu. V 8 ráno jsem dostala půl tablety a o půl dvanácté jsem držela malou v náruči, tatínek porod ani nestihl. Bylo to jedním slovem úžasné, byla jsem naprosto při smyslech, vše si pamatuji, hladila jsem hlavičku před vytlačením ramínek, rodila jsem v leže na boku na matraci na zemi a personál byl úžasný. Během porodu jsem dostala pouze homeopatika na pomoc otevírání a při průchodu hlavičky mi porodní asistentka nahřívala hráz. Neměla jsem jediný steh a ihned po porodu jsem byla nabitá energii a schopná z porodnice odejít. Přestože jsem chtěla ambulantní porod, se kterým neměli žádný problém, nakonec jsem zůstala 2 dny než jsme šly domů. A já jsem opravdu ráda, že to tak dopadlo. Více porodnického personálu jako v této porodnici, prosím.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů