Nebylo mi umožněno změnit pozici a PA mě navedla k řízenému tlačení…

Středočeský kraj, 2019

Na porod jsem se poctivě chystala a informace si zjišťoval i manžel, který šel se mnou jako doprovod. Společně jsme obešli porodnice a zašli si na víkendový kurz Jemné zrození. Do vybrané porodnice jsme nakonec jeli hodinu, ale bylo to dobré rozhodnutí.

První půlku strávenou v porodnici jsem byla v soukromé sprše a PA se občas přišla zeptat, jak se mám. Jinak mě nechala na pokoji, což bylo super.

Když jsem v druhé půlce požádala o rajský plyn, souhlasila, ale s podmínkou, že provede klystýr. Ten nebyl moc příjemný a způsobil mi velmi silné kontrakce. Bohužel s rajským plynem jsem byla nucena ležet na zádech, protože takové byly podmínky porodnice. Navíc mi nijak zvlášť nepomohl a bolest byla nesnesitelná, ale naštěstí už se blížil konec.

Nebylo mi umožněno změnit pozici a PA mě navedla k řízenému tlačení („Pokud chcete aby už to skončilo, zadržte dech a tlačte když vám řeknu.“). Miminko se narodilo rychle, zdravé, jen já jsem se natrhla a léčilo se mi to tři měsíce.

Ve výsledku to byl dobrý a rychlý porod, jen mi vrtá hlavou, zda bych na tom nebyla fyzicky lépe, kdyby mě místo klystýru a rajského plynu PA podpořila a nabídla jiné způsoby úlevy, které by nevedly k řízenému tlačení na zádech.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů