Po porodu malou vzali a půl hodiny mi nedali vědět, zda žije…

Ústecký kraj, 2021

Jako prvorodička jsem o mnohém neměla ani páru a věřila doktorům. Nikdy by mě nenapadlo, že to může být chyba. V nemocnici na kontrolách mi napsali léky, měla jsem silné vedlejší účinky, které byly ignorovány. Všechny dokumenty jsem podepisovala pod nežádoucími účinky těchto léků. Neustále nosili léky, aniž by řekli, o co se jedná.

Při porodu nic nevysvětlili, porod byl vyvolávaný, když jsem měla kontrakce po 3 minutách hodinu, smály se sestry, že to určitě kontrakce nejsou, že bych si takhle v klidu nestála. Zeptali se, zda chci něco na bolest, když jsem řekla, že klidně, a myslela nějaký slabý tlumič, zavedli epidurál. U porodu mi na bříško s malou tlačili, vodu píchli a zastavil se porod. Po porodu malou vzali, neplakala, nehýbala se, a půl hodiny mi nedali vědět, zda žije, či ne. Já téměř vykrvácela a po zašití doktor zjistil, že stále odněkud krvácím, ale nevěděl odkud. Na to řekl „tak uvidíme zítra“ následně na šestinedělí na mě sestry řvaly, když jsem zakrvácela postel, i 10 min po sprše. Poté každý den říkaly, že se mi prsa nenalévají a že mi to dítě pláče a umře hlady, tak jsem svolila a nechala dokrmit UM.

Malou neustále odváželi pryč, na vyšetření, aniž by řekli kam. Malá spinkala, já šla do sprchy, přijdu zpět a malá nikde. Třetí den v nemocnici jsem se sesypala a několik hodin v kuse probrečela, jediná reakce byla, že se mi zvedl tlak a zdvojnásobí mi léky na tlak, po kterých mi bylo špatně.

Nyní chodím na terapie s PTSD, ale stále se to vrací, stačí spouštěč a vidím je odnášet malou, nehýbající se pryč. 2 hodiny nemohu téměř dýchat, klepu se, a nehty si rozškrábu paže bez toho, abych si uvědomila, co v tu chvíli dělám. Vrací se to každý týden minimálně jednou.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů