Zažila jsem lež, zastrašování a ponižování…

Středočeský kraj, 2020

Vybrala jsem si porodnici na doporučení jedné PA, že jsou tam respektující. Už při registraci mě donutili podepsat, že souhlasím s tím, že v termínu 41+3 nastoupím na vyvolávání. Bez tohohle souhlasu vás odmítají vzít.

Už na druhé poradně mi doktor řekl, že se mu nelíbí můj tlak (mám syndrom bílého pláště, doma tlak v pohodě) a bledost. Když jsem se bránila, že doma je tlak v normě, vyhrožoval mi, jestli si chci vzít na triko smrt svého dítěte. Na příjmu to samé. Domluvila jsem se s nimi, že udělají krevní testy a když budou ok, pustí mne. To se samozřejmě zamlčelo a večerní směna se divila a na mé naléhání přivedli doktora, co to podepsal s tím, že dělám jen problémy.

41+3 jsem měla mít nástup do nemocnice. Přišla jsem až 41+4 večer. Vyslechla jsem si řeči, že tohle si dovolit nemůžu a že dělám problémy. Doktorka o vyvolávání mluvila jako o spáse světa, co mi hned pomůže. Na bolesti prý mají způsoby. Vyvolávání je prý úplně bez rizika.

Malá šla vexem, špatně dorotovala. A ta samá doktorka mi po porodu řekla, že na vyvolávání to byl ještě krásný a rychlý porod. Že většinou jsou daleko větší komplikace.

Takže jsem zažila lež, zastrašování a ponižování. Na stížnost přišla odpověď, že lékařský personál nepochybil a že na ty řeči nemám důkazy a tudíž to nemohou řešit.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů